X

خدمات مرکز مشاوره و روانشناسی آرمانا

خدمات مرکز روانشناسی و مشاوره آرمانا
دوره جامع تربیت درمانگر کودک و نوجوان
روانشناس

دوره جامع تربیت درمانگر کودک و نوجوان

برنامه دوره‌ تربیت درمانگر كودك و نوجوان با رویکرد شناختی - رفتاری

برنامه دوره‌ تربیت درمانگر كودك و نوجوان

مرکز خدمات روانشناختي و مشاوره آرمانا مركز خدمات روانشناختي آرمانا با مديريت آقاي دكتر حميد يعقوبي از سال 1392 اقدام به برگزاري دوره هاي تربيت درمانگر و كارورزي نموده است. هدف از اين دوره ها پرورش درمانگران داراي صلاحيت حرفه اي و اخلاقي در دو حيطه بزرگسال و كودك و نوجوان مي باشد. 

دوره تربيت درمانگر وي‍ژه اختلالات رواني و رفتاري دوران كودك و نوجوان از دو بخش آموزش و نظارت باليني تشكيل شده است. رواندرماني غالب در آموزش در این دوره، رويكرد شناختي- رفتاري مي باشد. در ادامه به اختصار الگوي كلي طرح تدوين شده و در حال اجرا براي كارورزان متقاضي دوره كودك و نوجوان معرفي مي گردد. آموزش درحیطه‌های تشخیص اختلالات رواني و رفتاري ، مصاحبه بالینی، سنجش و ارزیابی، درمانگری

آسيب شناسي رواني و تشخیص اختلالات رواني و رفتاري كودك و نوجوان بر اساس نظام آماري و تشخيصي اختلالات رواني انجمن روانپزشكي آمريكا ( DSM-5 ).

اصول و فنون مصاحبه بالینی 

اجرا، نمره‌گذاری و تفسیر آزمون‌های روان‌شناختی پركاربرد در كلينيك هاي روان درماني (هوش وکسلر، نقاشی خانواده، گودیناف، پرسشنامه علائم مرضی کودکان)

طرح‌ریزی و اجرای درمان بر اساس رویکرد شناختی رفتاری براي اختلالات رواني شايع در دوران كودك و نوجوان (اختلال اضطراب، اختلال افسردگی، اختلال وسواسی- جبری، اختلال نافرمانی مقابله ای و سلوک، اختلال بیش فعالی- کمبود توجه، اختلالات بی اختیاری، اختلال تیک و اختلالات یادگیری)نظارت بالینی

2-1. مرور پرونده مراجعان واقعی و بحث و بررسی در مورد آنها 

2-2. مشاهده کار بالینی اساتيد ناظر: مفهوم پردازی مورد و  بحث و تحلیل راهبردهای درمانی مورد استفاده

 2-3. ارائه بازخورد در مورد مصاحبه و درمانگری کارورزان و شیوه کاربرد تکنیک های درمانی و نقاط قوت و ضعف آنها

2-4. اجرا و نمره گزاری و تفسیر تست های روانسنجی توسط کارورزان و دریافت بازخورد توسط اساتيد ناظر

 


به كليه شركت كنندگاني که دوره ۵۰۰ ساعته را در مرکز خدمات روانشناختي و مشاوره آرمانا با موفقیت به پایان برسانند، در پایان دوره  گواهی معتبر  مورد تایید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران ارائه خواهد شد.

  

چاپ
3715

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
جدیدترین مطالب سایت
فواید در آغوش گرفتن

فواید در آغوش گرفتن

لئو بوسکاليا می گويد: روزی وقتی پس از سخنرانی عمومی، دوستی را که برای دیدارم آمده بود در آغوش گرفتم، آهی کشید و گفت: « چه احساس خوبی! مثل بازگشتن به خانه است، از سفری طولانی.»

کنش ذهنی ناخودآگاه

کنش ذهنی ناخودآگاه

فرض روانکاوانه کنش ذهنی ناخودآگاه از نظر ما ، از یک طرف ، اتساع عظیمی از جانگراییِ (animism) بدوی است که سبب می شود ما نسخه های بدل آگاهیِ خودمان را همه جا دور و برمان ببینیم و از طرف دیگر، گسترشی از تصحیحی است که کانت در دیدگاه ما نسبت به ادراک بیرونی اعمال کرد.

نگاهی به موج کودک آزاری های اخیر.....

نگاهی به موج کودک آزاری های اخیر.....

افزایش نرخ اخبار کودک ازاری در ماه های اخیر موجی از دل مشغولی های واقعی و نگرانی های غیر واقع بینانه را در میان اقشار مختلف در ورای والدین و افراد درگیر در حیطه کودک و نوجوان به راه انداخته است با احترام به این حساسیت های انسانی و تب و تاب موجود به رنج کودکان معصوم ...

سینما، روانشناسی و تحلیل رؤیای فیلم

سینما، روانشناسی و تحلیل رؤیای فیلم

سینما زندگی است، پرشور و جاری... سینما هویّت است، هویتی مستقل در بین ملل. سینما ارتباط است، ارتباطی ماندگار. سینما جان دارد و دنیای سینما، دنیای جادوگران و ساحره هاست، دنیای فانتزی های کودکانه، دنیای رنج، درد، شادی و زیبایی که دقایقی ...

کمال خواهی (Perfectionism)

کمال خواهی (Perfectionism)

"کمال خواهی" یعنی تعیین معیارهای بسیار سخت، که خود تحمیلی هستند و تلاش شدید و بی رحمانه برای دستیابی به آن ها، با وجود مشکلاتی که برای فرد ایجاد می کنند. فرد کمال خواه احساس ارزشمندی خود را تقریبا بر اساس میزان پیگیری و دست یابی به این معیارها تعیین می کند.

مرور مفهومی تروما

مرور مفهومی تروما

اختلال استرس پس از آسیب(PTSD :Post-traumatic stress disorder) از جمله اختلالاتی است که از نظر تاریخچه و سیر پر فراز و نشیب واژه گزینی از نظر تعریف، سبب شناسی، تشخیص، درمان و پیش آگهی بسیار پیچیده و متنوع است.

مدیریت خودکشی

مدیریت خودکشی

خودکشی، مرگِ ناشی از صدماتی است که شخص عمدا به خودش وارد می کند. قصد، فکر، آماده سازی، تلاش ناموفق یا ناکام در بررسی خودکشی مورد اهمیت هستند. شواهد نشان می دهند خودکشی بین افراد ۲۴-۱۵ سال سومین و در بین افراد ۴۴-۲۵ سال چهارمین علت مرگ است. همچنین مهم است بدانیم الگوی خودکشی در کشورهای مختلف متفاوت است.

طرح واره های ناسازگار اولیه (EMS)

طرح واره های ناسازگار اولیه (EMS)

طرحواره[1] ساختاری شناختی برای ادراک، ساماندهی، پردازش و بهره‌برداری از اطلاعات است. طرحواره‌ها در طی زمان نسبتاً ثابت می‌مانند و این منجر به شیوه‌های ثابت برای ادراک و استفاده از اطلاعات می‌شود. طرحواره‌ها در افراد با هم متفاوتند و همین سبب می‌شود که هر فردی اطلاعات را به شیوه ای خاص پردازش کند و رفتاری متفاوت با دیگران داشته باشد...

رویکرد شناختی - رفتاری

رویکرد شناختی - رفتاری

دیدگاه «شناختی- رفتاری» یا «شناختی» در اوایل دهه ی 1950 میلادی مطرح شد. طرح کلی و روش هایی که توسط آلبرت الیس[1]، آرون.تی بک[2]، دونالد مایکنبام[3] و سایر پژوهشگران به وجود آمد، به عنوان روشی کارآمد به طیف وسیعی از مشکلات روانشناختی و اختلال های روانی گسترش یافته است

RSS