کارگاه های آموزشی

دوره جامع تربیت درمانگر کودک و نوجوان

دوره جامع تربیت درمانگر کودک و نوجوان

با رویکرد شناختی - رفتاری

نویسنده: روانشناس/1396 آبان 01 دوشنبه/دسته بندی ها: کارگاه های آموزشی, ویژه متخصصان, اخبار

به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

برنامه دوره‌ تربیت درمانگر كودك و نوجوان

مرکز خدمات روانشناختي و مشاوره آرمانا مركز خدمات روانشناختي آرمانا با مديريت آقاي دكتر حميد يعقوبي از سال 1392 اقدام به برگزاري دوره هاي تربيت درمانگر و كارورزي نموده است. هدف از اين دوره ها پرورش درمانگران داراي صلاحيت حرفه اي و اخلاقي در دو حيطه بزرگسال و كودك و نوجوان مي باشد. 

دوره تربيت درمانگر وي‍ژه اختلالات رواني و رفتاري دوران كودك و نوجوان از دو بخش آموزش و نظارت باليني تشكيل شده است. رواندرماني غالب در آموزش در این دوره، رويكرد شناختي- رفتاري مي باشد. در ادامه به اختصار الگوي كلي طرح تدوين شده و در حال اجرا براي كارورزان متقاضي دوره كودك و نوجوان معرفي مي گردد. آموزش درحیطه‌های تشخیص اختلالات رواني و رفتاري ، مصاحبه بالینی، سنجش و ارزیابی، درمانگری

آسيب شناسي رواني و تشخیص اختلالات رواني و رفتاري كودك و نوجوان بر اساس نظام آماري و تشخيصي اختلالات رواني انجمن روانپزشكي آمريكا ( DSM-5 ).

اصول و فنون مصاحبه بالینی 

اجرا، نمره‌گذاری و تفسیر آزمون‌های روان‌شناختی پركاربرد در كلينيك هاي روان درماني (هوش وکسلر، نقاشی خانواده، گودیناف، پرسشنامه علائم مرضی کودکان)

طرح‌ریزی و اجرای درمان بر اساس رویکرد شناختی رفتاری براي اختلالات رواني شايع در دوران كودك و نوجوان (اختلال اضطراب، اختلال افسردگی، اختلال وسواسی- جبری، اختلال نافرمانی مقابله ای و سلوک، اختلال بیش فعالی- کمبود توجه، اختلالات بی اختیاری، اختلال تیک و اختلالات یادگیری)

نظارت بالینی

2-1. مرور پرونده مراجعان واقعی و بحث و بررسی در مورد آنها 

2-2. مشاهده کار بالینی اساتيد ناظر: مفهوم پردازی مورد و  بحث و تحلیل راهبردهای درمانی مورد استفاده

 2-3. ارائه بازخورد در مورد مصاحبه و درمانگری کارورزان و شیوه کاربرد تکنیک های درمانی و نقاط قوت و ضعف آنها

2-4. اجرا و نمره گزاری و تفسیر تست های روانسنجی توسط کارورزان و دریافت بازخورد توسط اساتيد ناظر

 به كليه شركت كنندگاني که دوره ۵۰۰ ساعته را در مرکز خدمات روانشناختي و مشاوره آرمانا با موفقیت به پایان برسانند، در پایان دوره  گواهی معتبر  مورد تایید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران ارائه خواهد شد.

  چاپ

تعداد مشاهده (2847)/نظرات (0)

تگ ها:

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

Background Color:
 
Background Pattern: