X

موسسات و سازمان ها

همکاری با مؤسسات آموزشی و سازمان ها

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره آرمانا به منظور همکاری با مؤسسات آموزشی و سازمان ها مفتخر است که تیمی از روانشناسان صنعتی و سازمانی و روانشناسان متخصص در حیطه روانشناسی مدرسه و مؤسسات آموزشی را گرد هم آورده است. این تیم توانمندی لازم برای احصاء آسیب های انسانی درون سازمانی و رفع موانع و آسیب ها را بر عهده دارد.

همکاری با مدارس و مؤسسات آموزشی

برمبنای تعریف انجمن ملی روانشناسی مدرسه (NASP) خدمات روانشناسان در مدرسه را می توان در پنج حیطه ارزیابی، پیشگیری، مشاوره، درمان و پژوهش و سیاست گذاری برشمرد. با لحاظ کردن این تعریف، متخصصان روانشناسی مدرسه درصدد هستند تا با توجه به ابعاد پنج گانه فوق، در آموزش و پرورش چند بعدی دانش آموزان، مدارس را یاری دهند و با نگاهی کل نگر، روابط درون سازمانی و بهداشت روان کارکنان را غنی سازند.

همکاری با سازمان ها

روانشناسی صنعتی و سازمانی علم مطالعه نحوه رفتار افراد در محیط کار است. انجمن کانادایی روانشناسی صنعتی و سازمانی هدف از فعالیت روانشناسان صنعتی و سازمانی در سازمان را در راستای همراهی و حمایت از سازمان ها چنین بر می شمارد: 1) مدیریت کارآمدی منابع انسانی، 2) بررسی علمی رفتار و شناخت انسانی در شغل و 3) کمک به افراد در سازمان ها تا اهداف کاری شان را دریابند، نارضایتمندی شغلی را کاهش دهند و فشار روانی مربوط به کار را کاهش داد.

تیم روانشناسی صنعتی و سازمانی مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره آرمانا با تدارک بسته ای مفتخر است تا به منظور فراهم دیدن اهداف فوق، به ارائه خدمات به سازمان های اداری، صنعتی و بانک ها بپردازد.

جدیدترین مطالب سایت
فواید در آغوش گرفتن

فواید در آغوش گرفتن

لئو بوسکاليا می گويد: روزی وقتی پس از سخنرانی عمومی، دوستی را که برای دیدارم آمده بود در آغوش گرفتم، آهی کشید و گفت: « چه احساس خوبی! مثل بازگشتن به خانه است، از سفری طولانی.»

کنش ذهنی ناخودآگاه

کنش ذهنی ناخودآگاه

فرض روانکاوانه کنش ذهنی ناخودآگاه از نظر ما ، از یک طرف ، اتساع عظیمی از جانگراییِ (animism) بدوی است که سبب می شود ما نسخه های بدل آگاهیِ خودمان را همه جا دور و برمان ببینیم و از طرف دیگر، گسترشی از تصحیحی است که کانت در دیدگاه ما نسبت به ادراک بیرونی اعمال کرد.

نگاهی به موج کودک آزاری های اخیر.....

نگاهی به موج کودک آزاری های اخیر.....

افزایش نرخ اخبار کودک ازاری در ماه های اخیر موجی از دل مشغولی های واقعی و نگرانی های غیر واقع بینانه را در میان اقشار مختلف در ورای والدین و افراد درگیر در حیطه کودک و نوجوان به راه انداخته است با احترام به این حساسیت های انسانی و تب و تاب موجود به رنج کودکان معصوم ...

سینما، روانشناسی و تحلیل رؤیای فیلم

سینما، روانشناسی و تحلیل رؤیای فیلم

سینما زندگی است، پرشور و جاری... سینما هویّت است، هویتی مستقل در بین ملل. سینما ارتباط است، ارتباطی ماندگار. سینما جان دارد و دنیای سینما، دنیای جادوگران و ساحره هاست، دنیای فانتزی های کودکانه، دنیای رنج، درد، شادی و زیبایی که دقایقی ...

کمال خواهی (Perfectionism)

کمال خواهی (Perfectionism)

"کمال خواهی" یعنی تعیین معیارهای بسیار سخت، که خود تحمیلی هستند و تلاش شدید و بی رحمانه برای دستیابی به آن ها، با وجود مشکلاتی که برای فرد ایجاد می کنند. فرد کمال خواه احساس ارزشمندی خود را تقریبا بر اساس میزان پیگیری و دست یابی به این معیارها تعیین می کند.

مرور مفهومی تروما

مرور مفهومی تروما

اختلال استرس پس از آسیب(PTSD :Post-traumatic stress disorder) از جمله اختلالاتی است که از نظر تاریخچه و سیر پر فراز و نشیب واژه گزینی از نظر تعریف، سبب شناسی، تشخیص، درمان و پیش آگهی بسیار پیچیده و متنوع است.

مدیریت خودکشی

مدیریت خودکشی

خودکشی، مرگِ ناشی از صدماتی است که شخص عمدا به خودش وارد می کند. قصد، فکر، آماده سازی، تلاش ناموفق یا ناکام در بررسی خودکشی مورد اهمیت هستند. شواهد نشان می دهند خودکشی بین افراد ۲۴-۱۵ سال سومین و در بین افراد ۴۴-۲۵ سال چهارمین علت مرگ است. همچنین مهم است بدانیم الگوی خودکشی در کشورهای مختلف متفاوت است.

طرح واره های ناسازگار اولیه (EMS)

طرح واره های ناسازگار اولیه (EMS)

طرحواره[1] ساختاری شناختی برای ادراک، ساماندهی، پردازش و بهره‌برداری از اطلاعات است. طرحواره‌ها در طی زمان نسبتاً ثابت می‌مانند و این منجر به شیوه‌های ثابت برای ادراک و استفاده از اطلاعات می‌شود. طرحواره‌ها در افراد با هم متفاوتند و همین سبب می‌شود که هر فردی اطلاعات را به شیوه ای خاص پردازش کند و رفتاری متفاوت با دیگران داشته باشد...

RSS